Geoff Merry

  • General
  • Privacy Notice
  • Election History
  • Group History
  • Division History
  • Members Interests
  • Committees
  • Outside Bodies
Elected:
04 June 2009
First Elected
04 June 2009
Party:
Independent
Division:
Blidworth
Biography:

Job Title:
Department:

Election History

ElectedRetiredReason
Thu 4 Jun 2009 Wed 1 May 2013 End of term

Group Representation History

GroupFromTo
IndependentThu 4 Jun 2009

Division Representation History

DivisionFromTo
BlidworthThu 4 Jun 2009

Current Committee Memberships

Committee - Date JoinedRole
There are no current committees for this member.

Past Committee Memberships

Current Outside Body Appointments

Outside BodyJoining Date
There are no current outside bodies for this member.

Past Outside Body Appointments

Past Outside BodyPast Joining DatePast Leaving Date
There are no past outside bodies for this member.

Personal Register of Interests

Date of NoticeReceipt by Monitoring OfficerView
04 January 201204 January 2012

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNatureView
There are no meeting declarations for this member.
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.

Member Attendance

Attendance Summary

SummaryCountPercentage
Expected attendances0 
Present as expected00%
Absent00%
Apologies received00% of absences
In attendance (as a visitor)0 

Attendance Details

Meeting DateCommitteeAttendance
There are no attendance records for this member in the selected date range.