Skip to main content

Finance Committee

Known as Finance and Major Contracts Management Committee until 27th May 2021
26 May 2017 - onwards
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 11 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Reg Adair Member 27/05/2021 - current
Conservative
André Camilleri Member 27/05/2021 - current
Labour
John Clarke Member 23/05/2018 - current
Labour
Jim Creamer Member 28/05/2021 - current
Ashfield Independents
Tom Hollis Member 20/09/2019 - current
Conservative
Richard Jackson Chairman 26/05/2017 - current
Conservative
Roger Jackson Vice-Chairman 20/11/2019 - current
Conservative
Bruce Laughton Member 27/05/2021 - current
Labour
Mike Pringle Member 26/05/2017 - current
Conservative
Mike Quigley MBE Member 27/05/2021 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

Contact us

Send an enquiry to our customer service team or speak to us face-to-face.

Contact us online Call us Visit us in person

Download our MyNotts app

Easy access to Council services while you're on the move.

Get it on Google Play Download on the App Store