Skip to main content

Planning and Rights of Way Committee

Known as Planning and Licensing Committee until 27th May 2021
26 May 2017 - onwards
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 13 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Richard Butler Chairman 27/05/2021 - current
Conservative
André Camilleri Member 27/05/2021 - current
Conservative
Robert Corden Member 27/05/2021 - current
Labour
Jim Creamer Member 27/05/2021 - current
Labour
Sybil Fielding Vice-Chairman 27/05/2021 - current
Labour
Paul Henshaw Member 13/06/2018 - current
Ashfield Independents
Andy Meakin Member 27/05/2021 - current
Conservative
John Ogle Member 27/05/2021 - current
Conservative
Philip Owen Member 27/05/2021 - current
Independent
Francis Purdue-Horan Member 22/10/2021 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

Contact us

Send an enquiry to our customer service team or speak to us face-to-face.

Contact us online Call us Visit us in person

Download our MyNotts app

Easy access to Council services while you're on the move.

Get it on Google Play Download on the App Store