Skip to main content

Health Scrutiny Committee

13 May 2022 - onwards
Fixed
All
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 11 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Mike Adams Member 13/05/2022 - current
Conservative
Sinead Anderson Member 13/05/2022 - current
Independent
Steve Carr Member 13/05/2022 - current
Conservative
Bethan Eddy Vice-Chairman 13/05/2022 - current
Conservative
Roger Jackson Chairman 16/05/2024 - current
Conservative
Johno Lee Member 17/05/2024 - current
Ashfield Independents
David Martin Member 13/05/2022 - current
Labour
John 'Maggie' McGrath Member 19/06/2023 - current
Conservative
Nigel Turner Member 29/09/2022 - current
Labour
Michelle Welsh MP Member 13/05/2022 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

Contact us

Send an enquiry to our customer service team or speak to us face-to-face.

Contact us online Call us Visit us in person

Download our MyNotts app

Easy access to Council services while you're on the move.

Get it on Google Play Download on the App Store